Zabieg kwasem migdałowym

 

Kwas migdałowy należy do grupy kwasów alfa-hydroksylowych (AHA), otrzymywany jest poprzez hydrolizę wyciągu z gorzkich migdałów.Jego antybakteryjne i odbarwiające działanie już od lat wykorzystywane  w leczeniu takich problemów skórnych jak: trądzik czy nieregularne przebarwienia.

 

Peeling kwasem migdałowym daje efekt widocznej poprawy płytkich zmarszczek, rozjaśnienia nieregularnych przebarwień powierzchownych oraz pozapalnych, a ze względu na bakteriobójcze właściwości kwasu migdałowego możliwa jest poprawa stanu skóry z trądzikiem pospolitym z obecnością zaskórników i krost zapalnych.
Jest przeznaczony do pielęgnacji każdego rodzaju skóry, również bardzo delikatnej.

 

Zaletą peelingów jest możliwość wykonywania zabiegów przez cały rok, również w okresie letnim, bez ryzyka uwrażliwienia skóry na słońce i wystąpienia przebrawień u osób z fototypem wysokiego stopnia. Zapobiega fotostarzeniu i sprawia, że skóra staje sie bardziej odporna i mniej wrażliwa na promienie UV. Dzięki wysokiej aktywności preparatów wystarczy wykonanie kilku zabiegów, aby odzyskać zdrowy, nieskazitelny wygląd skóry.

 

Wskazania:

  • trądzik i blizny po trądziku,
  • skóra łojotokowa,
  • fotostarzenie skóry.

Zalecana:
kuracja 6-8 zabiegów co 10 dni

Koszt zabiegu:
od 80zł