Parafina

 

Parafina jako węglowodór nienasycony jest otrzymywana w procesie destylacji ropy naftowej. W kosmetyce parafina jest stosowana w dwóch postaciach: miękka do wyrobu sztucznej wazeliny, kremów i pomadek, a parafina w postaci ciekłej jest używana do np. kąpieli parafinowych dłoni i stóp, a także maseczek na twarz i dekolt.

 

Pomimo że sama parafina nie nawilża, to po nałożeniu na skórę tworzy warstwę, która zatrzymuje w skórze wilgoć. Parafina długo utrzymuje ciepło i powoli przekazuje je ciału. Okład z parafiny powoduje otwarcie porów skóry i stymuluje krążenie krwi, a w efekcie poprawia wchłanianie substancji aktywnych zawartych w preparatach pielęgnacyjnych.

 

Po zabiegu "parafinowym" skóra staje się miękka i elastyczna stan taki utrzymuje się przynajmniej przez kilka dni. Parafina pomaga również na szorstką skórą na łokciach i kolanach. Dodatkowo ciepła parafinowa kąpiel rozgrzewa dłonie i stopy. Ciepło poprawi krążenie, ogrzewa i rozluźnia mięśnie oraz koi bolące stawy.

Przebieg zabiegu parafinowego dłoni:
1. umycie i dezynfekcja dłoni
2. wykonanie peelingu dłoni
3. nałożenie maseczki lub innego kosmetyku o działaniu odżywczym
4. 2-3 krotne zanurzenie dłoni w ciekłej parafinie
5. nałożenie ochronnych, foliowych rękawic
6. nałożenie ciepłych, frotowych rękawic
7. okład na dłoniach powinien być trzymany ok. 20 min.

Po upływie określonego czasu rękawice wraz z parafiną są zdejmowane.

Przeciwwskazania do zabiegu parafinowego:

  • egzema
  • grzybica
  • wszelkie choroby skóry i paznokci
  • alergia na parafinę i pochodne parafiny

U osób z niewydolnością układu krążenia nie należy stosować okładów parafinowych jednocześnie na dużej powierzchni ciała.

Cennik:
Parafina dłoni lub stóp 25 zł